Агентство з розшуку та управління активами шукає керуючого для столичного БФК «Гуллівер». Проте умови конкурсу не передбачають обслуговування кредитів у державних банках. Таким чином, у випадку передачі цього активу в управління, лише «Ощадбанк» ризикує втратити понад 20 мільярдів гривень. Чому так сталося і які це матиме наслідки, розбирався УНН.
Деталі
Голова АРМА Олена Дума 30 жовтня повідомила, що оголошено конкурс на відбір керуючого для «Гуллівера». Однак, проаналізувавши тендерну документацію, стає зрозуміло, що при оголошенні конкурсу взагалі не була врахована позиція державних банків.
Як відомо, будівля ТРЦ є заставою за іпотечним кредитом в «Ощадбанку» та «Укрсиббанку». Власником «Гуллівера» є компанія «ТРИ О», саме вона наразі виплачує заборгованість перед банками. У разі, якщо актив передадуть новому керуючому, компанія втратить єдине джерело надходжень і не зможе виплачувати кредит, а державний банк залишиться без виплат за борговими зобов'язаннями.
Про це неодноразово заявляли і в самому «Ощадбанку». Зокрема, заступник голови правління «Ощадбанку», відповідальний за роботу з NPL Арсен Мілюцін відзначав, що, коли «Гуллівер» передадуть новому керуючому - усі виплати за кредитом припиняться, і він залишиться непогашеним, а це шкодить інтересам державного банку.
Збитки «Ощадбанку» через припинення виплат за кредитом можуть досягти понад 20 мільярдів гривень. Це може стати серйозною втратою для банківської системи України, особливо на фоні спроб держави покращити свою фінансову стабільність.
Отже, умови конкурсу на управління «Гуллівером» без урахування інтересів державних банків піднімають питання: чи відповідає ця ініціатива інтересам держави і як банкам повернути свої гроші?