У Польщі оголосили в розшук суддю, який утік до Білорусі

Томаш Шмідт

У Польщі оголосили в розшук колишнього суддю варшавського адміністративного суду Томаша Шмідта попросив політичного притулку у Білорусі.

Шмідт приїхав до Білорусі 6 травня, там він попросив про політичний притулок, заявивши, що в Польщі «зазнавав переслідувань та погроз за самостійну політичну позицію».

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав Шмідта «зрадником».

Агентство внутрішньої безпеки Польщі розпочало перевірку обсягів секретної інформації, до якої мав доступ Шмідт.

Це не перший випадок, коли громадяни Польщі просять політичного притулку у Білорусі. 2021 року до Білорусі втік польський прикордонник Еміль Чечко, польська влада звинуватила його в дезертирстві. Через рік Чечка знайшли повішеним за місцем проживання в Мінську.

А в червні 2022 року притулок у Білорусі попросив ще один громадянин Польщі, проросійський активіст Марчин Миколайок. В інтервʼю білоруським державним ЗМІ він розповідав про «русофобію у Польщі», повторюючи теми російської та білоруської пропаганди. У лютому 2022 року Миколайок підтримав напад Росії на Україну. За кілька днів до війни він прийшов на мітинг українських та білоруських активістів у Вроцлаві та обізвав їх «дебілами, які зібралися на підтримку майдаунів», ідеться в матеріалі видання.

9 травня Дисциплінарний суд при Вищому адміністративному суді Польщі дозволив затримати та увʼязнити суддю Другого воєводського адміністративного суду Варшави Томаша Шмідта, якого звинувачують у передачі іноземній розвідці секретних відомостей.

Форум