Чехія схвалила пілотну програму повернення українців додому

Picture

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Міністерство внутрішніх справ Чехії запустить пілотний проєкт, покликаний сприяти добровільному поверненню громадян України на батьківщину. Про це повідомило чеське МВС.

Програма, затверджена чеським урядом, призначена для українців та іноземців, які потрапили в Чехію у зв’язку з повномасштабною війною в Україні та отримали тимчасовий або міжнародний захист.

"Ми хочемо запропонувати допомогу тим, хто, наприклад, хоче повернутися додому за станом здоров’я або за сімейними обставинами. Ця допомога в основному полягатиме у придбанні квитків, а в деяких особливо серйозних випадках, наприклад, у наданні швидкої допомоги", – пояснив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан.

Програма триватиме шість місяців – з червня по листопад 2024 року – і розрахована максимум на 430 людей. З них 400 отримають автобусні квитки, решті нададуть індивідуальну допомогу для повернення, уточнює чеське Міністерство внутрішніх справ.

Там окремо наголошують, що проєкт "не має жодного стосунку до призову українців на військову службу".

Водночас міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський нещодавно заявив, що в країні не підтримують тих українських чоловіків, які намагаються уникнути військового призову.

Підготував: Сергій Дага