Усі фракції парламенту підтримують законопроєкт про процедуру звільнення директора НАБУ — Арахамія

Усі парламентські фракції підтримують прийняття законопроєкту про процедуру звільнення директора Національного антикорупційного бюро України.

Об этом сообщает FLB

Про це глава фракції партії Слуга народу Давид Арахамія заявив після спільної наради керівництва парламенту, уряду і лідерів фракцій, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«По НАБУ є повне узгодження, тобто всі фракції висловилися про підтримку цього законопроєкту», — сказав Арахамія.

Читайте також:

НАБУ закрило справу про годинник Венедіктової вартістю понад $10 тисяч

Законопроєкт про внесення змін до закону Про Національне антикорупційне бюро України був зареєстрований у Верховній Раді 27 листопада.

Ініціаторами законопроєкту є прем’єр-міністр Денис Шмигаль і група народних депутатів.

Проєктом пропонується внести зміни в ст. 1 і 6 закону про Національне антикорупційне бюро України, якими визначити, що НАБУ утворюється і здійснює свою діяльність відповідно до вимог закону. Тоді як згідно з чинною редакцією закону, утворення НАБУ належить до повноважень президента.

Також в законопроєкті пропонується встановити повноваження Верховної Ради приймати рішення про звільнення директора НАБУ з посади за наявності підстав, визначених профільним законом.

Читайте також:

НАБУ хоче затримати голову Окружного адмінсуду Києва

Разом з тим запропонованими змінами передбачено, що особа, призначена на посаду директора НАБУ, продовжує виконувати свої повноваження до моменту призначення нового керівника в порядку, визначеному законом Про Національне антикорупційне бюро України, але не пізніше закінчення терміну повноважень.

Конституційний суд визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника директором НАБУ 28 серпня 2020 року після розгляду конституційного подання групи з 51 народного депутата. Серед них — Олександр Дубінський, Максим Бужанський, Віктор Медведчук, Ілля Кива, Данило Гетманцев.

Нардепи стверджували, що п’ятий президент Петро Порошенко під час призначення директора НАБУ перевищив повноваження і порушив заборону на узурпацію державної влади.

У НАБУ заявили, що рішення Конституційного суду не припиняє повноважень Ситника і є політично мотивованим.

Читайте також:

Ситник залишиться директором НАБУ — Зеленський у розмові з послами G7

26 жовтня Окружний адмінсуд Києва зобов’язав Міністерство юстиції видалити з Єдиного реєстру інформацію про Артема Ситник як керівника НАБУ. Це аргументовано рішенням Конституційного суду, який достроково позбавив Ситника повноважень директора НАБУ. Йому дали місяць на передачу керівних повноважень. У НАБУ пообіцяли оскаржити рішення.

В Офісі президента заявили, що НАБУ залишається повноцінним правоохоронним органом, а підстави для звільнення Ситника перераховані в чинному законодавстві і можуть бути змінені тільки за рішенням Верховної Ради, а не суду.

За словами голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, механізму звільнення директора НАБУ зараз не існує.

Редактор: Владислава Білоус

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/zvilnennya-sitnika-z-posadi-direktora-nabu-rada-pidtrimaye-zakon-novini-ukrajini-50126992.html”

Вход

Меню пользователя

 

Чувствуешь себя дерьмом? Не хватает мозгов? Чувак, это все не так. На самом деле, тебя круто обманули, впарив вместо действительно важного, что-то вонючее и противное. Вот, возьми Мозги. Этот сайт вылечит тебя от недуга, с ним ты станешь четко смотреть на мир, без мутных шняг политиков.
Сайт Мозги мы открыли специально для таких так ты, для таким, как мы — ведь все население страны просто внаглую зомбируется с экранов и с частот радиостанций. Не поддавайся на провокации — будь в теме того, что сейчас происходит в нашей стране. Ещещ раз говорю — возьми Мозги и не парься!